/Files/photogallery/Glavnaya-1.jpg

Чим і як розважати дітей влітку? Кілька цінних ідей для батьків та їх безцінних дітей!

Літо! Чудова пора канікул, засмаглих кирпатих носиків, свіжих ягід та холодного морозива, солоного моря та гарячого піску, пригод та усмішок! Літо люблять усі, а надто - діти! Коли, як не влітку, можна відпочити, придумати купу бешкетних витівок, щоб коли прийти знов до садочку у вересні, розповідати цікавезні історії на заздрість усім своїм друзям і з гордістю казати: «Моє літо знаєте, яким було? Ого-го, яким було моє літо!» Добре, якщо чадо відпочине у літньому таборі, а ще краще – за кордоном, проте все ж є три довгих літніх місяці, упродовж яких діти не хочуть сидіти, склавши руки. Діти хочуть скакати, грати в ігри, змагатись, дуркувати! Діти хочуть пригод! То чим і як розважити своїх дітей влітку? Готуйте ручку, блокнот і записуйте!

Розгадайте таємницю небесного сузір’я!

Хто ж не загадував бажання, коли бачив падаючу зірку з неба? Облаштуйте собі пункт спостереження за зірками (чи на даху багатоповерхового будинку, чи на горищі приватного будинку, чи на дереві, чи на саморобній зореспостережній вежі): кілька м’яких подушок, затишний плед, коринка зі снеками, бортовий журнал для записів спостережень. Також майте під рукою підзорну трубу або бінокль, атлас зоряного неба й кілька інтригуючи історій про незвідані галактики, сузір’я Гончих Псів та їх господаря, мисливця Оріона – і пізнавально, і цікаво!

Їдьте на рибалку!

Дитині сподобається вже навіть сам процес підготовки: відкопування хробачків, підготовка відеречок, вудочок та гумових чобітків, приготування сандвічів на дорогу. А ще треба взяти панамку від сонця, і знову спрей від кусючих комарів та мушок, зручний ослінчик і багато терпіння. Так, саме головне у рибалці – це терпіння і спокій, щоб стриматись і не вигукнути «Ура!» так, як кричать «ГООООООЛ!» на футболі, коли клюне якийсь маленький карасик.

Катайтесь на човні!

Окрім купання, пірнання та хлюпання у водоймах, є ще чудовий спосіб отримати задоволення на воді – покататися у човні! Звісно, краще це робити не у шалену обідню спеку (аби не отримати тепловий удар!), а у ранкові свіжі години, або під вечір, коли від води віє свіжістю. Тут є два сценарії. (1) Або це звичайний човен на веслах: і тоді тато гребе, мама підбадьорює, а чадо співає веселих пісень або цитує новорічні віршики, які ще не встигли стертись із пам’яті за літо. (2) Або це моторний човен: і тоді тато кермує, мама міцно тримається руками за тата, а дитя весело регоче від адреналіну, вітру та швидкості.

Малюйте на асфальті!

Коли, як не влітку, час дістати кольорові крейдочки і влаштувати сімейний конкурс на кращий сімейний малюнок на асфальті. Як кажуть у народі? Не така страшна мама, як її малюють діти! Попросіть дітей намалювати «Щастя» або «Любов», і побачите, наскільки талановито вони можуть підійти і до технічного виконання малюнка, і до його змісту. Звичайно ж, приготуйте невеличкі подаруночки у якості призів: шоколадні медальки, паперові корони, значки або зірочки.

Відправляйтесь на пошуки скарбів!

Скарби є кругом:чи на старому горищі, чи у комірчині, чи у забутій шухляді робочого стола. Головне – вміти їх віднайти! Шукайте і обов’язково знайдете щось забуте, але таке дороге серцю! Або пограйте в гру: намалюйте карту, розмістіть по всьому будинку/ квартирі стрілочки, мішечки/ конверти з підказками і дозвольте дитині самостійно знайти спеціально захований вами скарб!

Обливайтесь водою або стріляйте з водних пістолів!

В літню спеку ніщо не освіжає так добре, як потік води з водного пістолету! І ніщо не дає стільки позитивних емоцій, як сімейні змагання «Хто кого намочить першим». Придбайте кілька водних пістолів та кулеметів для повного водного озброєння вашої сім'ї, вийдіть на вулицю (там більше місця для маневрів та й домашні шпалери й паркет залишаться цілими) і бавтеся, доки не змокнете до нитки! Багато реготу вам гарантовано!

Спостерігайте за Світом!

Вчіть своїх маленьких Пізнайок та Чомучок жити на всі 100%! Дивитися і бачити, слухати і чути: спів пташечки, дзижчання джмеля у лісовому дзвонику, запах липи у цвіту, аромат стиглих яблук у саду, теплої річкової води, м’якість трави під ногами. Вчіть помічати красу природи: червоного бедрика на зеленому яблуці, жовтогарячого соняшника на фоні блакитного неба, маленьку та кволу кульбабку, котра що є сил пробивається крізь асфальт міста і тягнеться до сонця! Чи в шумному мегаполісі, чи в селі, завжди знайдеться багато цікавого!